ستاد انتخابات در گلستان شروع به کارکرد - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 16545

نخستین جلسه ستاد انتخابات استان، ویژه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد.

به گزارش گل رامیان به نقل از استانداری گلستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان گلستان در این جلسه گفت: برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعاً ۱۱ فرآیند خواهیم داشت که از یازدهم اسفند با معرفی معتمدین جهت تشکیل هیئت اجرایی مرکزی توسط وزیر کشور آغاز و در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ با برگزاری انتخابات، به پایان خواهد رسید.

علی اصغر طهماسبی ادامه داد: در تاریخ ۲۲ فروردین صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور به فرمانداران را خواهیم داشت و همزمان هیئت های اجرایی توسط فرمانداری ها به مدت سه روز تشکیل خواهند شد.

وی بیان کرد: برای برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۹ فرایند خواهیم داشت که اولین فرایند آن با تشکیل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شده و فرایند دوم از تاریخ ۲۵ اسفندماه با صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر محترم کشور ادامه خواهد یافت.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۶ فروردین ماه به مدت ۵ روز خواهد بود و داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان تأیید شود می توانند از تاریخ ۸ لغایت ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت ۲۰ روز تبلیغات داشته باشند.

طهماسبی اضافه کرد: مدت تبلیغات برای نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات شورای شهر و روستا نیز از ۲۱ لغایت ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت ۷ روز خواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان گفت: برگزاری یک انتخابات پرشور، سالم و با مشارکت حداکثری هدف اعضاء ستاد انتخابات استان خواهد بود و از امروز همه توان خود را برای تحقق یک انتخابات سالم و پرشور بکار خواهیم گرفت.

در این جلسه همچنین احکام صادره از سوی استاندار گلستان به مسئولین کمیته های ذیل ستاد انتخابات استان، تقدیم شد.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار