شناسه خبر: 12603

momennمعاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز فضای مجازی بسیج کشور گفت: در حاشیه مناظره هایی که داشتیم دولتمردان اذعان کردند عدم فیلترینگ شبکه های مجازی اندروید این است که ترجیح می دهند مردم به خودشان مشغول باشند و به وعده های دولت و علت گرانی ها و... فکر نکنند.

ه گزارش گل رامیان، پیش از ظهر امروز همایش آسیب ها و چالشهای با حضور معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز فضای مجازی بسیج کشور، فرمانده سپاه، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موسسه ترنم نور رامیان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
این همایش توسط موسسه قرآنی ترنم نور و با همکاری ارشاد، سپاه، کمیته امداد، کانون بسیج هنرمندان و فرمانداری شهرستان رامیان برگزار شد.

روح الله مومن نسب" معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز فضای مجازی بسیج کشور گفت: گوشی های موبایل یکی از محصولات فناوری اطلاعات است و چک کردن صفحه های موبایل امروز به مهم ترین کار این روزهای کاربران تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: به ازای هر 70 میلیون نفر کمتر از دو درصد آمریکایی ها و بیشتر از 14 درصد ایرانی ها در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند.

فردگرایی؛ نتیجه عکس های سلفی

عضو کمیته بین الملل شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه عکس های سلفی فردگرایی را بوجود می آورد، افزود: در شبکه های اجتماعی سکولار، فردگرایی، لذت گرایی و سودگرایی حاکم است.

مومن نسب، وضعیت فضای مجازی را اسف بار دانست و گفت: در حاشیه مناظره هایی که داشتیم دولتمردان اذعان کردند عدم فیلترینگ شبکه های مجازی اندروید این است که ترجیح می دهند مردم به خودشان مشغول باشند و به وعده های دولت و علت گرانی ها و... فکر نکنند.

وی افزود: برخی برای جمع کردن رای، مصالح کشور و امنیت ملی را نادیده می گیرند و خانواده ها را دچار از هم گسیختگی و در معرض متلاشی شدن قرار می دهند.

تعطیل شدن شورای فضای مجازی بی ارتباط با انتخابات نیست

این پژوهشگر فضای مجازی گفت: تعطیل شدن شوای فضای مجازی توسط این افراد هم ریشه در استبداد رای مخالفت آنها با کارهای شورایی و ترس آنها از تصمیمات مبتنی بر منافع ملی و مخالف منافع جناحی است و بنده این را بی ارتباط با انتخابات نمی دانم.

استفاده از نرم افزارهای اندروید رایگان نیست

وی با بیان اینکه استفاده از نرم افزارهای اندروید رایگان نیست، بیان کرد: داشتن گوشی هوشمند و اینترنت، پیش نیاز استفاده از نرم افزارهای موبایلی، رسانه های تعاملی و به اصطلاح اجتماعی است و بطور متوسط برای استفاده از این نرم افزارها ماهیانه 70 هزارتومان خرج می کنیم که بیشتر این پول به شکل ارز از کشور خارج شده و به اقتصاد کشور صدمات جدی می زند.

معاون سابق مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: نیازسنجی، طراحی سرویس، ایجاد وابستگی و دلبستگی، معیارسازی و نیازسازی و مدیریت نیاز و کنترل انسان با روش مشهور به قورباغه پخته، با هدف تسخیر افکار تا تغییر رفتار از سیاستهای دشمن برای توسعه استفاده از شبکه های مجازی در کشور است.

450 سوال از کاربر اندروید پرسیده می شود

وی عنوان کرد: مرحله پروفایلینگ یا پرونده سازی در شبکه های موبایل از طریق بازجویی کاربران توسط سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می شود که از این طریق بیش از ۴۵۰ سوال بصورت مستقیم در حین نصب نرم افزار و یا تعدادی سوال در طول هفته اول از طریق بررسی رفتار و شخصیت کاربر و تجزیه اطلاعات او از وی پرسیده می شود و البته بسیاری از سوالات را هم از دوستان فرد درباره او پرسیده می شود.

مومن نسب با اشاره به آسیب های بازیهای رایانه ای افزود: در بازی های آنلاین و آفلاین انواع سرقت و کشتار و جعل و جنایت را به فرزندانمان آموزش می دهند و متأسفانه والدین بجای اینکه به فکر همبازی برای فرزندشان باشند، اورا با انواع تلفن همراه و تبلت و ... سرگرم می کنند و اینگونه است که تربیت و سبک زندگی کودکشان تغییر کرده و آسیب آن در خانواده ها مشهود و نگران کننده است.

انتهای پیام/

 

مطلب مرتبط:

همایش آسیب ها و چالش های شبکه های اجتماعی در رامیان/تصاویر

دیدگاه‌ها   

0 #1 مسافر 1394-05-05 14:57
هر دم از این باغ بری می رسد...
از دولت تدبیر و امید !!! انتظاری بیش از این نیست
سرگرم کردن مردم فقط بدلیل پاسخگو نبودن به مردم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار